Úvod
Myslivost
Psí kamarád
Na toulkách
Objektivem
Ptáci-druhy
Savci-druhy
Encyklopedie
Lovečtí psi
Moderní zbraně
Historické zbraně
Památky
Kuchařka
Abeceda
Zvyky a pověry
Příroda ve verších
Vaše příspěvky
Odkazy
<< Zpět na příspěvky

CLUMBER SPANIEL
manželé JersákoviChtěl bych Vám tímto představit plemeno, patřící rovněž k lovecky upotřebitelným psům a doufám, že Vás jeho vlastnosti a vzhled natolik zaujmou, že zatoužíte stát se majitelem tohoto plemene.

Clumber spaniel
patří do skupiny slídičů. Má vynikající lovecké vlohy, hlavně výborný nos, velkou trpělivost a důslednost . Tyto vlastnosti nelze žádného psa naučit. Je velmi ovladatelný, poslušný a velmi rád pracuje. Clumber není hlasitý a pro svou tichou práci byli dříve hojně oblíbeni u anglické šlechty. Jsou výborní plavci a proto rádi přinášejí z vody. Při práci ve vysokém rákosí je nic nezastaví, využívá své mohutnosti a hravě je rozhrnuje nebo svými skoky láme. Důkladně prohledává špatně přístupná místa a mnohokrát přináší zvěř, kterou ostatní psi vzhledem ke své horlivosti minuli. Neomylně vede lovce po barvě a nalezený kus hlasitě oznamuje. Po stopě však většinou nehlásí, ale lze ho vše naučit. Toto plemeno je velmi učenlivé. Clumber spaniel má vrozenou rozvážnost a vše si důkladně ověří a odvede perfektní práci.Také se mu říká, že jo to pes pro starší myslivce, kteří dokážou ocenit snahu psa o stálý kontakt s nimi a ohleduplnost k jejich fyzickým možnostem.

Clumber spaniel je rezervovaný k cizím osobám, nikoliv však agresivní. Miluje svého pána a jeho rodinu. Správně vedený clumber spaniel je ozdobou svého pána díky důstojnému, aristokratickému chování.

PŘEDSTAVUJI Vám majitele psů na těchto fotografiích, kteří jsou ochotni v případě zájmu poradit nebo i obstarat kvalitního psa.

Jsou jimi: Štěpánka a Adolf Jersákovi, ul.Vašátkova 1016/8, 198 00 Praha 9.
Kontakt: clumberstefi@seznam.cz
jersak@mistral.cz
nebo na tel.č.: 02/81913616

A zde se podívejte na fotografie a hodnocení jejich psa
ALERRO RAY SIOLA FANTAZIE
ČLP/CS 123/2001

zkoušky: ZV.I.c. ( nos 4)
tituly z výstav: JCH-CZ,JCH-SK,6xCAC,2xCACIB,
4xR.CACIB,BOB,
R.VDH(kandidát na titul šampiona Německa),OV
matka: pracovně i výstavně velmi úspěšná
pozn.: teprve 2.(!) pes v republice, který má
titul junior šampiona dvou států


Pokud Vás toto plemeno
zaujalo, pište


- zpět na začátek -